Професор кафедри виробництва приладів, д.т.н. Антонюк Віктор Степанович взяв участь, як офіційний опонент, в захисті першої дисертації з присудження ступеня доктора філософії, яка відбулася в Національному транспортному університеті 25.05.2023 р. НОВИНИ

Дисертаційну роботу на тему  «Поліпшення експлуатаційних властивостей деталей засобів транспорту нанесенням регулярних рельєфів» виконав аспірант Рибак Ілля Петрович, під керівництвом д.т.н., проф., заслуженого діяча,науки і техніки України Посвятенка Едуарда Карповича на кафедрі «Виробництва, ремонту та матеріалознавства» Національного транспортного університету.

Дисертаційна робота присвячена актуальній задачі дослідження основних напрямків поліпшення експлуатаційних властивостей деталей засобів транспорту за рахунок мікро–та макрорельєфів, що наносяться на поверхню деталей, які поєднуються з регулярними рельєфами поверхневого шару деталі.

Автором запропоновано формування регулярних рельєфів для підготовки поверхонь деталей під нанесення покриттів у тому числі плівочних антифрикційних, для нанесення складних лабіринтів, зокрема дискретних, на поверхнях деталей пар тертя для мастил, та створення зміцнених несучих поверхонь виробів подвійного призначення, а також для отримання профілів на поверхнях деталей естетичного призначення.