Кафедра виробництва приладів ПБФ КПI ім. Ігоря Сікорського
Кафедра виробництва приладів ПБФ КПI ім. Ігоря Сікорського
Кафедра виробництва приладів ПБФ КПI ім. Ігоря Сікорського

Історія кафедри

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

img_3073_0Кафедра технології приладобудування (назва на час створення) заснована у 1968 р. Наказом Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР за №183 від 9 квітня 1968 р. Та наказом ректора Київського політехнічного інституту №88А від 18 квітня 1968 р. для забезпечення навчального процесу з технологічної підготовки фахівців у галузі приладобудування.

На початку своєї діяльності кафедра технології приладобудування вела навчальний процес із технологічних дисциплін для чотирьох випускаючих кафедр приладобудівного факультету і факультету автоматики та електроприладобудування, а з 1994 р. – ще й для факультету менеджменту і маркетингу.

З 1979 р. Кафедра розпочала підготовку і випуск фахівців зі спеціальності «Технологія приладобудування» за Переліком спеціальностей Міністерства освіти УРСР, а з 1999 р. – ще й з нової спеціальності «Медичні прилади і системи».

Після перейменування (за наказом №1-29 від 20 березня 1997 р.) кафедра отримала нову назву – кафедра виробництва приладів (ВП).

1k-2

Засновник кафедри – Остаф’єв Володимир Олександрович, доктор технічних наук, професор, заслужений працівник вищої школи Української РСР, академік Академії Інженерних Наук України, лавреат Державної премії Української РСР, дійсний член Міжнародного Інституту Виробництва (CIRP), відомий вчений і засновник наукової школи в галузі дослідження фізичних проблем механічної обробки матеріалів в технологічних процесах виготовлення прецизійних деталей приладів та інформаційно-вимірювальних систем.

В період з 1995 по 1997 роки обов’язки завідувача кафедри виконував доктор технічних наук, професор, заслужений працівник вищої школи України, академік Академії Інженерних Наук України Румбешта Валентин Олександрович – відомий вчений в галузі дослідження і створення прецизійних систем діагностики стану технологічного обладнання та інструмента в приладобудуванні.

 

В 1999 році завідувачем кафедри було обрано випускника приладобудівного факультету, доктора технічних наук, професора, академіка Академії Інженерних Наук України Тимчика Григорія Семеновича.

 

З 2015 року по 2019 рік виконуючим обов’язки завідувача кафедри було призначено доцента кафедри, кандидата технічних наук, член-кореспондента Академії інженерних наук України Шевченка Вадима Володимировича.

 

З 2019 року обов’язки завідувача кафедри виробництва приладів виконує Антонюк Віктор Степанович., доктор технічних наук, професор, академік Академії Інженерних Наук України, лавреат Державної премії України в галузі науки і техніки та лауреат Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій.

У 2022 році завідувачем кафедри виробництва приладів було обрано Безуглого Михайла Олександровича, доктора технічних наук, професора.

01 липня 2023 року кафедра має назву “Кафедра комп’ютерно-інтегрованих технологій виробництва приладів” (наказ ректора № НУ/40/2023 від 23-03-2023 р.)

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КАФЕДРУ