ПРОСТОРОВА ФОТОМЕТРІЯ БІОЛОГІЧНИХ СЕРЕДОВИЩ Наукова робота

Просторова фотометрія біологічних середовищ

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%83%d0%b3%d0%bb%d0%b0-2

Є новим методом біомедичного фотометричного аналізу світлорозсіяння в межах повного тілесного кута. Практична реалізація математичного базису просторової фотометрії здійснена за принципами визначення інтенсивності розсіяння по паралелях (кільцевих смугах) та меридіанах (перетинах).

Створено експериментальні зразки інформаційно-вимірювальних систем для просторової фотометрії біологічних середовищ двох- та восьми-канального типів. Розроблене програмне забезпечення для паралельної реєстрації світлових потоків з різною просторовою орієнтацією.
Проведено дослідження світлорозсіяння в межах тілесного кута  на зразках біологічних тканин в умовах експерименту in vitro на довжинах хвиль 405 нм та 632,8 нм. Отримано індикатриси розсіяння для зразків м’язових тканин тварин з поперечним та повздовжнім розміщенням волокон, на підставі яких визначено величину фактору анізотропії розсіяння за принципами перетинів.
Ключові слова: просторова фотометрія, індикатриса розсіяння, фактор анізотропії розсіяння.
Автори: Н.В. Безугла, М.О. Безуглий, К.П. Вонсевич.

Основні публікації по роботі:

1. Bezuglaya N.V. Spatial photometry of scattered radiation by biological objects / N.V. Bezuglaya, M.A. Bezuglyi // SPIE. – 2013. – Vol. 9032. – Pp.Q1–Q5.
  2. Безугла Н.В. Вплив осьової анізотропії розсіяння біологічних середовищ на точність визначення оптичних коефіцієнтів методом Монте-Карло/ Н.В. Безугла, М.О. Безуглий, Г.С. Тимчик, К.П. Вонсевич // Наукові вісті НТУУ «КПІ». – 2015. – №1 (99). – С.85 – 91.
  3. Безугла Н.В. Особливості анізотропії світлорозсіяння волокнистими біологічними тканинами / Н.В. Безугла, М.О. Безуглий, Г.С. Тимчик // Вісник НТУУ «КПІ». Серія Приладобудування. – 2015. – №2 (50). – С.169 –
  4. Безугла Н.В. Просторова фотометрія біологічних середовищ / Н. В. Безугла, М. О. Безуглий, Г. С. Тимчик, В. А. Шаргородський // Оптико-електронні інформаційно-енергетичні технології. – – №2 (30). – С.40 – 49.

Охоронні документи:

1. Патент України на корисну модель № 75382 / Спосіб визначення фазової функції біологічних середовищ / БезуглаН.В., Чмир Ю.В., Кузьменко О.В., Безуглий М.О., 26.11.2012. бюл. № 22/2012.
  2. Патент України на винахід № 112374 / Біомедичний гоніофотометр / Безугла Н.В., Безуглий М.О., Максимчук І. В.; Шаргородський В. А. 25.08.2016, бюл. №16/2016.